آریا تجارت

چسب حرارتی صنعتی | کاربردهای چسب های حرارتی

هنگامی که در مورد چسب حرارتی صنعتی صحبت می شود، افراد به کاربردهای هنری و صنایع دستی فکر می کنند. این یکی از رایج ترین چسب های مورد استفاده در تولید صنعتی است و زمان خشک شدن آن سریع بوده و دارای انعطاف پذیری و استحکام بالایی است. کاربردهای چسب های حرارتی، باعث شده است که آنها را به انتخابی مناسب برای بسیاری از تولیدکنندگان تبدیل نماید.

چسب حرارتی صنعتی

کاربردهای چسب حرارتی صنعتی

صحافی کتاب

چسب حرارتی صنعتی معمولا برای صحافی کتاب استفاده می شود. راه های زیادی برای چسباندن کاغذ و روکش ها به یکدیگر وجود دارد و این چسب صنعتی به دلیل سرعت خشک شدن سریع و انعطاف پذیری آن، انتخابی عالی است.

به دلیل این ویژگی ها و توانایی آن در مقاومت در برابر پیچ خوردگی پس از خشک شدن در بین سازندگان صحافی محبوب است. در واقع، از کاربردهای چسب های حرارتی PUR  این است که بیشتر در صحافی کامل استفاده شود، روشی که برای صحافی کتاب های شومیز ترجیح داده می شود.

پیشنهاد مطالعه : خرید چسب پلی اتیلن

نجاری با چسب حرارتی صنعتی

نجاری با چسب حرارتی صنعتی، از دیگر کاربردهای این چسب است. صنعتگران و کارگران نجاری اغلب هنگام کار بر روی پروژه های خود به سراغ چسب حرارتی می روند. این چسب صنعتی، مانند PUR پس از عمل آوری، استحکام بالایی دارد. همچنین می تواند به مواد متخلخل و غیر متخلخل چسبیده و به سادگی به موادی همچون تخته فیبر، لمینت، فوم، چوب و پارچه بچسبد.

 

این استحکام و تطبیق پذیری باعث می شود که چسب گرم صنعتی در هنگام چسباندن تزئینات، نصب، اتصالات کوچک و لمینیت سطحی به مبلمان مورد استفاده قرار گیرد. استحکام اتصال فوری این چسب، به افزایش سرعت تولید کمک می کند و در عین حال پیچ ها، گره ها و میخ های غیر ضروری را حذف می کند.

چسب حرارتی صنعتی

ساخت و ساز از کاربردهای چسب های حرارتی

ساخت و ساز از کاربردهای چسب های حرارتی است. چسب حرارتی برای ساخت و ساز همان خواصی را دارد که برای نجاری منظور می شود. چسباندن کفپوش کاربردهای معمولی برای چسب حرارتی است. استفاده از چسب حرارتی گرم از پیچ خوردگی یا کمانش سطوح پس از خشک شدن جلوگیری می کند و با از بین بردن منگنه ها و میخ ها، زیبایی کفپوش جدید را بهبود می بخشد. چسب به سرعت خشک می شود و به راحتی می توان مواد را روی سطوح عمودی اعمال کرد.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب