آریا تجارت

چسب دوجزئی | درزگیر اپوکسی

چسب دو جزئی | درزگیر اپوکسی

چسب های جزئی به عنوان چسب های واکنشی یا چسب های ساختاری نیز شناخته می شوند. مشخصه آنها این است که نه به دلیل تبخیر ماده ای مانند یک حلال یا آب، بلکه به دلیل یک واکنش شیمیایی، دارای قابلیت چسبندگی می شوند. این کاملاً ضروری است که دو جزء مورد نیاز با نسبت اختلاط صحیح استفاده شوند و آنها به طور همگن، به عبارت دیگر به طور مساوی، مخلوط گردند. ترجیحاً چسب های دو جزئی بدون حلال هستند. در اینجا به بررسی بیشتر ویژگی های این چسب ها و کاربرد درزگیر اپوکسی خواهیم پرداخت.

درزگیر اپوکسی

موارد مصرف چسب دوجزئی

در خصوص موارد مصرف چسب دوجزئی، باید گفت که آنها برای کاربردهایی مناسب هستند که مقاومت های بسیار بالایی از اتصالات چسب نیاز است. این چسب ‌های ساختاری عمدتاً برای اتصال مواد با استحکام بالا مانند فلزات پوشش ‌داده‌ شده، رنگ ‌شده یا پیش تصفیه ‌شده و مواد کامپوزیتی مانند پلاستیک‌ های تقویت ‌شده با شیشه (GRP + SMC) یا پلاستیک‌ های تقویت ‌شده با فیبر کربن، آرامید، کربن و سایر مواد جامد مانند سرامیک یا مواد شیشه ای استفاده می شوند.

پیشنهاد مطالعه : خرید چسب پلی اتیلن

نحوه کار چسب های دوجزئی

نحوه کار چسب های دوجزئی به روش خاصی نیاز دارد. علاوه بر دوز و اختلاط دستی یا مکانیکی، کار با کارتریج های دو محفظه (همچنین به عنوان کارتریج های ساید بای ساید نیز شناخته می شود) یک تکنیک موفق است. بسته به دستور نسبت اختلاط 1:1، 2:1 یا 10:1 قسمت حجمی وجود دارد. این دو جزء به مقدار مساوی از طریق یک میکسر استاتیک (لوله اختلاط) توسط تفنگ ‌های توزیع ‌کننده مناسب، دستی یا پنوماتیکی فشرده می ‌شوند.

سپس مخلوط بلافاصله آماده کار روی یکی از موادی که قرار است به هم وصل شود، اعمال خواهد شد. در نهایت می توان ماده دوم را به هم وصل کرد و فقط تا زمان خشک شدن چسب، قطعات باید ثابت شوند.

چسب دو جزئی

پیشنهاد مطالعه : خرید اسپری فوم

درزگیر اپوکسی

یکی از انواع چسب های کاربردی، درزگیر اپوکسی است که به دلیل فرمولاسیون قوی به کار رفته، دارای چسبندگی بالا بر روی سطوح مختلف است و می توان اطمینان حاصل نمود که در مصارف صنعتی، به خوبی عمل کرده و دوام و انعطاف پذیری مناسب را دارد.

قیمت چسب دوجزئی

شما به سادگی می توانید قیمت چسب دوجزئی را از کارشناسان آریا تجارت دریافت کنید. در صورتی که قصد خرید انواع چسب و درزگیر را دارید، می توانید در بخش فروشگاه، آنها را مشاهده کرده و توضیحات کامل تر را از کارشناسان بپرسید.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب