آریا تجارت

تفاوت چسب ها و درزگیرها | کاربرد انواع درزگیر

تفاوت چسب ها و درزگیرها

علیرغم آن که این دو ماده از نظر ظاهر دارای شباهت هایی هستند، اما دانستن تفاوت چسب ها و درزگیرها می تواند در استفاده کاربردی آنها موثر باشد. چسب‌ها ماده‌ای هستند که می‌توانند حداقل دو سطح را به شکلی قوی و دائمی در کنار هم نگه دارند. این در حالی است که درزگیرها قادر هستند تا حداقل به دو سطح بچسبند و در نتیجه فضای بین آن‌ ها را برای ایجاد یک مانع یا پوشش محافظ، پر کنند. از این تعاریف می توان استنباط کرد در حالی که از نظر عملکرد مشابه هستند، هر کدام یک هدف کاربردی مجزا دارند.

تفاوت چسب ها و درزگیرها

مهم ترین تفاوت چسب ها و درزگیرها

برای دست یابی به مهم ترین تفاوت چسب ها و درزگیرها، لازم است که هر یک را بررسی کنیم. یک چسب مخصوصاً به دلیل توانایی آن در اتصال دو سطح به یکدیگر برای مدت زمان نامحدود و شرایط مختلف تنش استفاده می شود که با کاربرد انواع درزگیر متفاوت است.

چسب ها دارای استحکام برشی و کششی قوی هستند که باعث می شود مواد اتصال دهنده مناسبی برای موقعیت های فشار بالا باشد. با استفاده دقیق از سیستم توزیع یا پخش کننده چسب، آنها می توانند باندهای طولانی مدت را ایجاد کنند. دو نوع کلی چسب وجود دارد که شامل ساختاری و غیر ساختاری است.

چسب های ساختاری به چسب هایی با مقاومت برشی بالا و مقاومت محیطی با کیفیت اطلاق می شود. چسب‌های ساختاری اغلب در پروژه‌هایی استفاده می‌شوند که در آن استحکام چسب ضروری است و باید عمر محصولی را که برای آن استفاده شده است حفظ کند. این یکی از موارد مهم در تفاوت چسب ها و درزگیرها می باشد.

چسب های غیر ساختاری اغلب برای پروژه های موقت استفاده می شوند. چسب های غیر ساختاری از استحکام پایینی برخوردارند و به اندازه مشابه خود دوام ندارند. چسب چوب، الاستومرها و درزگیرها همگی نمونه هایی از چسب های غیر ساختاری هستند.

پیشنهاد مطالعه : خرید چسب پلی اتیلن

تفاوت چسب ها و درزگیرها

کاربرد انواع درزگیر

کاربرد انواع درزگیر را می توان در مصارف خانگی و صنعتی یافت. در تفاوت چسب ها و درزگیرها باید گفت یک درزگیر به طور کلی در مقایسه با یک چسب از استحکام کمتری برخوردار است و همچنین برای اهداف متفاوتی استفاده می شود.

آنها اغلب برای پر کردن شکاف ها و مقاومت در برابر حرکت نسبی سطوحی که روی آنها اعمال می شود استفاده می شود. باید گفت چسب ها عموماً قوی تر هستند، اما درزگیرها انعطاف پذیری بسیار بیشتری را برای مونتاژ فراهم می کنند. نمونه هایی از درزگیرها می توانند سیستم های اکریلیک، سیلیکون ها و یورتان ها باشند.

در دنیای صنعتی، این مواد اغلب با استفاده از سیستم های توزیع چسب، استفاده می شوند. آنها فرآیند اعمال دقیق‌تر و کارآمدتری را ایجاد می‌کنند. با این حال، دانستن اینکه کدام ماده برای فرآیند شما مناسب است، کلید موفقیت کار است. می توانید انواع چسب و درزگیر را از آریا تجارت خریداری کنید.

پیشنهاد مطالعه : خرید اسپری فوم

اشتراک گذاری

آخرین مطالب