آریا تجارت

انواع درزگیر بتن | آب بند بتنی

انواع درزگیر بتن

انواع درزگیر بتن برای آب بندی سطح استفاده می شود و در برابر عناصر، نمک های یخ زدایی، نشتی، نفوذ کپک و آسیب یخ زدگی محافظت می کند. با دانستن این موضوع، بسیاری از صاحبان خانه ها ترجیح داده اند سطوح بتنی خود را آب بندی کنند. این سطوح چه مسیر ورودی، پیاده رو، استخر یا پاسیو باشد، می توانند از آب بند بتنی بهره مند شوند.

انواع درزگیر بتن

رایج ترین انواع درزگیر بتن

رایج ترین انواع درزگیر بتن را به راحتی می توانید در برندهای مختلف تهیه کنید. در واقع انواع زیادی آب بند بتن وجود دارد و تصمیم گیری اینکه کدام محصول برای سطوح بتنی شما بهترین است ممکن است کمی گیج کننده باشد. شرح کلی رایج ترین انواع آب بندهای بتن تصمیم خرید شما را کمی آسان تر می کند.

پیشنهاد مطالعه : خرید چسب پلی اتیلن

درزگیرهای بتن نفوذی

درزگیرهای بتن نفوذی با این ماده  واکنش شیمیایی می دهند تا در برابر رطوبت از آنها محافظت کنند. این سیلرها می توانند تا ½ اینچ در سطح فرو بروند و معمولاً در سطوح افقی، استفاده می شود. این نوع درزگیرهای بتن محافظت عالی در برابر نمک ها و آسیب های یخ زدگی یا ذوب شدن دارند. درزگیرهای نفوذی تاثیری بر ظاهر سطح بتن نداشته و روکشی مات دارند.

انواع درزگیر بتن فیلم اکریلیک

همانطور که از نام آنها پیداست، انواع درزگیر بتن فیلم اکریلیک، یک لایه محافظ نازک بر روی سطح بتن تشکیل می دهند و به طور معمول بسیار قابل تنفس هستند. رایج ترین نوع سیلرهای تشکیل دهنده فیلم اکریلیک است. این فیلم یک لایه محافظ در بالای بتن ایجاد می کند.

این نوع از درزگیرهای بتن می تواند ظاهر بتن را تغییر دهد. بسته به نوع (مبتنی بر آب یا بر پایه حلال) بتن ممکن است تیره تر و یا ظاهری براق داشته باشد. محل استفاده سنگفرش آجری بتنی یا سطوح بتن رنگ آمیزی شده است.

انواع درزگیر بتن

پیشنهاد مطالعه : خرید اسپری فوم

آب بند بتنی تقویت کننده

آب بند بتنی تقویت کننده عموماً برای زیباتر کردن ظاهر بتن استفاده می‌شوند. آنها یک فیلم ضخیم تری در بالای بتن از لایه نازک تری ایجاد می کنند که توسط سیلرها ایجاد می شود. درزگیرهای بتن تقویتی در طیف گسترده ای از شین ها هستند.

آنها می توانند براق، نیمه براق، یا مات باشند. اگر رنگ اضافی مورد نظر باشد، می توان رنگدانه را به برخی از این سیلرها اضافه کرد. روکش ضخیم، بادوام و مقاوم در برابر سایش انواع درزگیر بتن از این سبک، آب را دفع می‌کند و پوششی ماندگار ارائه می‌دهد. برای کسب اطلاعات جامع تر در این خصوص، با کارشناسان آریاتجارت در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب