آریا تجارت

انواع چسب فنوليک برای صفحات چوبی | قیمت رزین فنل فرمالدئید

انواع چسب فنوليک

انواع چسب فنوليک برای صفحات چوبی مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع، چسب فنل فرمالدئید متداول‌ترین چسب مورد استفاده در پانل‌های ساختمانی، تیرها و بسیاری از تخته‌ لایه‌های دریایی ضد آب است. رزین‌های فنل فرمالدئید چسبندگی برتری ایجاد می‌کنند. آنها در دسته چسب‌هایی هستند که به طور گسترده برای پانل‌های چوبی ساختمانی مانند تخته سه لا و پروفیل هایی که باید ضد آب باشند استفاده می‌شوند. بخشی از موفقیت این رزین های چسب به دلیل ایجاد پیوند بین چسب و لیگنین فنل مانند است که جزء طبیعی چوب است.

انواع چسب فنوليک

مزایای انواع چسب فنولیک

از مهم ترین مزایای انواع چسب فنولیک می توان به مقاومت در برابر رطوبت نوع I اشاره کرد که قابل توجه است. همچنین، چسب در برابر آزمایش جوش مقاومت می کند، جایی که یک نمونه در معرض چندین چرخه جوش و خشک شدن قرار می گیرد.

این مقاومت عالی در برابر آب باعث می شود کاربرد زیادی را در صنایع مختلف به ویژه موقعیت هایی که مزیت ضد آب بودن سطوح اهمیت دارد، داشته باشد. عوامل دیگری مانند کیفیت روکش ها نیز نقش دارند، اما چسب برای استفاده دریایی و خارجی قابل قبول است.

این چسب به سرعت سخت و سفت می شود. همچنین، دارای دوام و ماندگاری بالایی است. فنل فرمالدئید با لیگنین فنل مانند طبیعی موجود در چوب واکنش می دهد تا چسبندگی چوب را بهبود بخشد.

پیشنهاد مطالعه : خرید چسب پلی اتیلن

مضرات انواع چسب فنولیک

از مضرات چسب و رزین فنل فرمالدئید می توان به این نکته اشاره کرد که برای چسبیدن به گرما و فشار نیاز دارد.به دلیل ماشین آلات مورد نیاز برای تامین گرما و فشار، برای کارگران چوب آماتور یا کوچک به راحتی در دسترس نیست.

فنل فرمالدئید باید در یک منطقه تهویه مناسب استفاده شود. زیرا رزین خشک نشده می تواند حساسیت ایجاد کند و سمی باشد. البته خروج گاز کمتر از چسب های اوره فرمالدئید است و با گذشت زمان به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. این یک ماده تیره رنگ است و در درز تخته چندلای خارجی دیده می شود.

همچنین، برای ایجاد یک پیوند جامد نیاز به تماس و فشار زیادی دارد و به عنوان ماده پرکننده شکاف، عملکرد خوبی ندارد.

انواع چسب فنوليک

پیشنهاد مطالعه : خرید اسپری فوم

قیمت رزین فنل فرمالدئید

در صورتی که برای کارهای صنعتی خود نیاز به چسب فنولیک دارید، می توانید از طریق آریا تجارت اقدام کنید. قیمت رزین فنل فرمالدئید در این مرکز عرضه تخصصی چسب، مناسب بوده و در بهترین کیفیت ارائه می شود.

 

اشتراک گذاری

آخرین مطالب